Relacja z warsztatów komunikacyjnych dla par "Randka małżeńska"


21 listopada 2023 r.

Poniedziałek 20 listopada zgromadził w naszym Family Spocie 18 par, na które czekały już przygotowane do randkowania stoły oraz para prowadząca - małżeństwo z 34-letnim stażem - Dorota i Sławomir Lissowie, którzy warsztaty komunikacyjne dla małżeństw prowadzą już od wielu lat.

Pary pracowały ze sobą w schemacie: spotkanie ogólne i omówienie zadania, praca indywidualna i omówienie tematu ze współmałżonkiem. Jednym z zadań był list do męża i żony.

Małżonkowie w kameralnej atmosferze mogli omówić ważne dla nich sprawy ale przede wszystkim wysłuchać się wzajemnie, bo zasada "bardziej SŁUCHAĆ niż MÓWIĆ" była pierwszą z pięciu w ramach których prowadziliśmy nasze dialogi.

W czasie trzech godzin można było zauważyć jak owocny dla relacji jest to czas. Jak potrzebne jest zatrzymanie się w biegu, popatrzenie sobie głęboko w oczy i porandkowanie. Pary, które o 17:00 przychodziły z biegu, z zawirowania, zaprzątnięte bieżącymi sprawami o 20:00 wychodziły wyciszone, uśmiechnięte, przytulone.

A dzieciaki w tym czasie też spędzały czas kreatywnie - młodsze po prostu się bawiły na szkolnej świetlicy a starszaki w ramach eko warsztatów, ze słoiczków po jogurtach, z użyciem brokatu i farb do malowania na szkle, tworzyły kolorowe lampioniki.

Tym samym rodzice na koniec randki dostali uroczy upominek do wykorzystania przy kolejnych, romantycznych wieczorach we dwoje.

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter